Матеріали до конкурсу "Медіапедагог року"

Досвід медіапедагога

Курс «Медіакультура» в Криничанській середній загальноосвітній школі№1 викладається третій рік. За цей період ми здобули певний досвід. Робота з медіакультури проглядається у навчальній, виховній, дослідницькій  діяльності учнів та вчителів.

Пріоритетним напрямком школи у 2013-2014 навчальному році стала виховна робота. Через учнівське самоврядування учні 10-х класів працюють шефами у молодших  класах .Ведуть просвітницьку роботу ,допомагають у організації свят, створюють  презентації, відеоролики до навчальних предметів «я і Україна»

Заліковою роботою десятикласників (за бажанням)є створення відеоролика-вітання. Обов`язковою  умовою роботи є залучення до цієї роботи молодших школярів(зразки учнівських робіт-додаток 1)

У школі успішно працює кіноклуб »Ніка». Переглядаються дитячі кінофільми, обговорюються,  а в подальшому це дає поштовх до

Творчих  і практичних робіт учнів .Створена група фотолюбителів, у школі діє  фотовиставка дитячих робіт(зразки кращих робіт додаються-додаток 2)

Просвітницька робота серед молодших школярів проходить у формі бесід

За пропаганду здорового способу життя, про недопустимість шкідливих звичок: вживання алкоголю, тютюнопаління. Для цього використовують власні тематичні відеоролики. Особлива увага приділяється профілактичній роботі  з залежністю учнів від інтернет-ігор.

Учні школи широко залучені до дослідницької роботи. Результатом цієї роботи стали проекти «Деструктивний вплив закордонних мультфільмів на психічне здоров`я дітей молодшого шкільного віку». Завершилась ця робота створенням документального фільму «По кому подзвін», дослідницьких відеопроектів: «Діти і телебачення», «Діти в інтернеті». Досліджується інтернет-залежність учнів 8-х класів. Мета цієї роботи-корекція шкільним психологом поведінки учнів, інформативно залучивши до цієї роботи батьків, класних керівників товаришів і (це особливо важливо) старшокласників.

Прикладом є анімаційна робота восьмикласника.

Характеристика досягнень

вчителя з курсу  «Медіакультура»

Криничанської середньої

загальноосвітньої школи №1

Янченко Любов Яківни

Курс «Медіакультура» в Криничанській СЗШ №1 викладається третій рік. учителем курсу весь час є Янченко Л.Я.

За даний період медіакультура стала невід’ємною частиною навчальної і особливо виховної роботи школи. Стан викладання, перспективи, досягнення учнів з медіакультури традиційно розглядається на засіданні педагогічної рад у травні кожного навчального року.

Найбільше досягнення педагога – перемога у  ІІ Всеукраїнському конкурсі дитячих робіт «Діти і медіа» у  3 номінаціях:

ü «Діти і телебачення»  (Карпенко А.), жанр відеофільм - дослідження

ü «Діти й Інтернет» (Карнацький Д.), жанр відеофільм - дослідження

ü «Діти і медіапродукція» (Сутисський П.), жанр фотофільм – дослідження

Робота  «Життя» (режисер Нестеренко О.) перемогла у І Всеукраїнському конкурсі відеороликів серед учнів skooltv.com.

У 2013 році педагог нагороджений за організаційно-педагогічну допомогу призерам Усеукраїнського  конкурсу «Діти і медіа» за підтримки Національної Ради України з питань телебачення та радіомовлення.

У 2014 році учні успішно захистили  медіа проект «Деструктивний вплив мультфільмів на психологічне здоров’я дітей» і посіли ІІ місце в районному конкурсі дитячих проектів.

Курс «Медіакультура»  викладається в 10-х і 8-А класах. У 2013-2014 навчальному році створений і успішно  діє шкільний кіноклуб «Ніка». У школі діє секція фотолюбителів. Свої роботи діти виставляють на стендах  школи. У 2014 році гуртківці беруть участь в обласному заочному турі  фоторобіт «Моя Україна» при обласному центрі науково-технічної творчості та інформаційних технологій учнівської молоді. Діти беруть участь у ІІ міжнародному конкурсі дитячих робіт у номінаціях «Відеофільм» та «Анімаційний фільм».

Сам педагог небайдужий до своєї справи, креативно підходить до виконання поставлених питань.

Директор школи                      _______________ В.Д. Бородай

Авторський урок з предмету "Медіакультура"

Дитяча творчість

Медіароботи, які створені учнями

під керівництвом конкурсанта

Роботу виконав учень 10-А класу Ляшок А.

Роботу виконали учні 10-А класу

Роботу виконав учень 10-А класу Добросовістний В.

Бережіть своїх дітей

Роботу виконала учениця 8-А класу Бухінна Л.

Жизнь непредсказуемая

Роботу виконали учні 10-А класу:  Какуша А., Дудик О., Гасанов А., Ляшок А.

Город, которого нет

Роботу виконала учениця 10-Б класу Плетінець Р.

Моє село

Роботу виконала учениця 10-Б класу Чехович А.

Осінь

Роботу виконала учениця 8-А класу Власенко А.

Осінь в Криму

Роботу виконав учень 10-А класу Добросовістний В.

Визволення Дніпропетровщини

Роботу виконала учениця 8-А класу Коваль Л.