Зразок звернення до президента від країни Португалії

Зразок звернення до президента від країни Португалії , яку презентує Криничанська середня загальноосвітня школа №1 , на Єврофорумі
2012.

Нагадуємо , що кожна школа має підготувати подібний матеріал від тієї країни, яку представлятиме на Єврофорумі.

Пане Президенте, шановні делегати!

Сучасна складна ситуація у економічній, політичній, духовній сферах диктує необхідність прискорення процесу переходу до інтенсифікації діалогу з країнами-кандидатами в члени ЄС, а в найближчій перспективі до набуття ними дійсного членства. Європа зацікавлена у використанні на благо усіх європейців інтелектуального потенціалу країн, які є ще поза Єврозоною.

Особливий інтерес в цьому плані представляють країни пострадянського простору. Відомо, що радянська система, крім своєї тоталітарної спрямованості мала й окремі позитивні риси: вона дала світу геніальних вчених, інженерів, діячів мистецтва. Через відсутність потреби у фахівцях новітніх технологій вища школа загальмувала свій прогрес і почала відставати від сучасної Європейської освіти. Існують програми, згідно яких ЄС здійснює інвестиції в освіту цих країн, але вони, на жаль, недостатні.

Створення навчальних закладів під патронатом західних інвесторів дало б можливість їм отримати високоінтелектуальні кадри для власних виробництв та опосередковано стимулювати розвиток цих виробництв.

Зрозуміло, що визнання дипломів спеціалістів з країн-кандидатів набагато спростило б процес їх працевлаштування у Європі, що в свою чергу сприяло б підвищенню конкурентоспроможності освіти розвинутих країн Європи.

Португалія вітає перші кроки України в плані розвитку туризму. Це є наслідком усвідомлення спільних культурних коренів і відчуттям приналежності до єдиної Європейської спільноти. Але Португалія твердо обстоює ідею, що об’єкти допомоги та інвестиції у розвиток освіти, туризму повинні визначатися на місцевому рівні.

Дякую, пане Президенте
.
Зразок

ПРОЕКТ РЕЗОЛЮЦІЇ

Взаємообумовленість проблем збереження навколишнього середовища та загального рівня розвитку культури

Проблеми:

1. Споживацьке ставлення людства до навколишнього середовища.

2. Занепад духовності, надзвичайно низький рівень екологічної культури у цілих народів і націй.

3. Низький рівень екологічної освіти більшості урядовців та керівників практично в усіх країнах світу.

4. Загальний спад морального рівня протягом останніх десятиліть.

5. Відсутність державних програм заохочення людей, які активно сприяють збереженню довкілля.

Шляхи вирішення проблеми:

1. Збереження життя на Землі у всьому розмаїтті її систем, виживання та розвиток людства в сучасних умовах можливі тільки за умови біологічної освіченості всього населення.

2. Забезпечення високого рівня освіти загальної культури, високого рівня екологічної свідомості всього населення.

3. Активізація екологічної освіти у школах, вузах і екологічного виховання населення за допомогою телебачення, преси, кіно, природоохоронних товариств.

4. Побудова екологічно стабільного суспільства, яке б ґрунтувалося на застосуванні екологічних знань у практичній діяльності людини.

5. Об’єднання зусиль усіх країн для створення глобального співтовариства, заснованого на повазі до природних багатств нашої планети.

6. Людство мусить сьогодні переглянути свої життєві принципи й цінності, знову відчути себе невід’ємною часткою природи й зрозуміти, що духовне здоров'я людини невіддільне від здоров'я природи.