Євроклуб

ЄВРОКЛУБ "СЕРЦЕ БЕЗ КОРДОНІВ"

Напрямки роботи Євроклубу Криничанської СЗШ №1:

• -поширення інформації про ЄС серед школярів;
  • -налагодження роботи в мережі євроклубів України та в міжнародній мережі євроклубів;
  • -організація та налагодження обмінів/листування зі школами європейських країн;
  • -участь у проведенні круглих столів, конференцій та інших форм діяльності, спрямованих на підвищення рівня обізнаності школярів щодо принципів діяльності ЄС та його структур;
  • -сприяння встановленню контактів між молоддю ЄС та учнівською молоддю України;
  • -проведення зборів, зустрічей, конкурсів і конференцій з метою обговорення актуальних проблем щодо ЄС;
  • -співпраця з молодіжними громадськими організаціями як в Україні, так і за її кордонами;
  • -сприяння вивченню іноземних мов країн-членів Євросоюзу;
  • -сприяння вивченню та поширенню знань з історії та культурних традицій країн-членів ЄС;
  • -підготовка інформаційних стендів, бюлетнів, газет;
  • -участь у міжнародних конкурсах та проектах;
  • -участь у виставках, мистецьких заходах, присвячених ЄС;
  • -підготовка та проведення пізнавально-розважальних заходів для ознайомлення з культурою країн-членів Євросоюзу;
  • -сприяння вихованню учнівської молоді в дусі загальних європейських цінностей;
  • -навчання ефективному спілкуванню та захисту прав дітей і молоді.

Мета, основні завдання діяльності Євроклубу:

Метою діяльності Євроклубу є сприяння процесам європейської інтеграції України та інформування дітей і молоді про Європейський Союз, його структуру та процеси, які відбуваються в ньому;
виховання молоді у дусі спільних європейських цінностей,встановлення партнерських стосунків із європейськими молодіжними неполітичними організаціями.

Основні завдання:
-Проведення роботи по активізації навчального, творчого, наукового потенціалу учнів; розвитку і формування національної самосвідомості.
-Накопичення та поширення інформації про Європейський Союз(історія, структура, сучасний стан розвитку) серед молоді.
-Обмін інформацією про традиції, історію, культуру своєї країни та країн- членів ЄС.
-Сприяння об'єднанню сил (молоді навколо ідеї „самовдосконалення” (розвиток України для вступу в ЄС) і „самореалізації ” (виживання в нових економічних і соціальних умовах після вступу в ЄС).

Предмет діяльності Євроклубу:
-Проведення зустрічей, конкурсів і конференцій з метою обміну досвідом та обговорення актуальних проблем.
-Встановлення культурних, наукових та ділових контактів між молоддю ЄС та своєї країни.
-Сприяння вивченню іноземних мов.
-Організація та підготовка пізнавально-розважальних і культурних заходів, різноманітних виставок, міжнародних зустрічей, круглих столів, спрямованих на підвищення рівня обізнаності дітей і молоді щодо принципів діяльності ЄС, культурного надбання європейських народів.
-Розвиток почуття відповідальності учнів за долю суспільства, дотримання прав людини та дітей, охорону довкілля; пропагування поваги в громадських відносинах, а також потреби в міжнародній співпраці.

Членство в Євроклубі:
-Членом Євроклубу може бути будь-який учень чи вчитель школи, що зацікавлений предметом діяльності Євроклубу, визнає його Статут,виявляє своє бажання до активної творчої праці і готовий виконувати покладені на нього обов'язки .
-Прийнятим у члени Євроклубу вважається особа, яка подає письмову заяву, що підтверджує бажання вступу та участі в його роботі.
-Членство в Євроклубі припиняється на умовах:
-Добровільного виходу, оформленого письмовою заявою, поданою на загальне зібрання членів Євроклубу.
-Виключення на загальних зборах членів Євроклубу 2/3 голосів за пропозицією не менш як трьох членів Євроклубу, з приводу невиконання обов'язків члена чи з приводу поведінки, не гідної члена Євроклубу.
-Член Євроклубу має право вносити пропозиції та вимоги, що стосуються роботи Євроклубу, а також користуватися підтримкою Євроклубу; зобов'язаний дотримуватися положень даного Статуту, брати активну участь у реалізації його мети, виконувати рішення загальних зборів Євроклубу.

Органи управління Євроклубу:
-Загальні збори Євроклубу є вищим органом управління (беруть участь усі члени Євроклубу). Загальні збори є легітимними за умови присутності щонайменше половини членів Євроклубу.
-Повноваження загальних зборів:
1.Ухвалення змін до даного Статуту;
2.Визначення головних напрямів діяльності Євроклубу, ухвалення плану роботи ;
3.Обрання Президента та секретаріату Євроклубу;
4.Прийом нових членів;
5.Ухвалення рішення про розпуск Євроклубу кількістю 3/4 голосів від загальної кількості членів Євроклубу;
6. Ухвалення інших рішень щодо діяльності Євроклубу.
-Загальні збори членів Євроклубу відбуваються не рідше, ніш раз на три місяці (відповідно до плану роботи); частіше - за ініціативою Президента Євроклубу чи за пропозицією 1/3 частини загальної кількості членів Євроклубу. Рішення загальних зборів ухвалюють звичайною більшістю голосів.
-Президента обирають загальні збори Євроклубу шляхом таємного голосування на дворічний термін.
-Президент Євроклубу та його секретаріат керують та організовують поточну роботу Євроклубу в період між загальними зборами.
-Президенту Євроклубу надано право представляти інтереси Євроклубу.
-Повноваження Президента Євроклубу та членів його секретаріату припиняють у разі:
-Добровільної відмови від виконання функцій (обов'язків), оформленої письмовою заявою та представленої на загальних зборах Євроклубу.
-Прийняття рішення загальних зборів членів Євроклубу, ухвалене 2/3 (двома третинами) голосів від загальної кількості членів клубу.

Представники Євроклубу КП Криничанської СЗШ взяли участь у заходах на базі КП "Молодіжний центр міжнародного партнерства, позашкільної та неформальної освіти "Освіторіум" ДОР", які відбулися в вересні 2018 року.

Зразок звернення до президента від країни Португалії , яку презентує Криничанська середня загальноосвітня школа №1 , на Єврофорумі
2012.ЧИТАТИ ТУТ